מגשי אירוח

קייטרינג ואכילה נכונה

בתרבות האירוח הישראלי עד לא מזמן השתרשה צורת ההגשה המסורתית של ארוחות מלאות, בין אם מדובר בהגשה לשולחן, בין אם מדובר בהגשה עצמית.

לשיטה זו היתרונות שלה, כמובן, אולם לאחרונה הולכת ונפוצה צורת הגשה חדשה, שבה מגישים את האוכל במנות קטנות. צורה זו זכתה לכינוי “פינגר פוד”. צורת ההגשה, כשמה כן היא, או בתרגום חופשי: “אוכל באצבעות”, היא צורה שבמהלכה מוגשות מנות קטנות בלבד, שניתן להחזיק בשתי אצבעות בנוחות רבה, תוך כדי שנעזרים במפית. אין צורך בסכו”ם, אין צורך בצלחות עמוסות לעייפה, והאוכל רב גוני יותר מהאוכל שמוצע בתפריט רגיל.

פינגר פוד, אוכל יצירתי

למען הדיוק, פינגר פוד אינו המצאה של הזמן האחרון. הגשה במנות קטנות מוכרת לנו מתרבויות שונות, כך שניתן למצוא כמעט בקרב כל עדה בישראל את הגרסה המסורתית שלה לסגנון. אולם גם כאשר עשו שימוש באוכל אצבעות זה, היה זה רק בשולי הארוחה, כמתאבנים, למשל, ולא החלק המרכזי בה.

דוגמאות מהמטבח למאכלי פינגר פוד יכולות להיות מאכל הכיסונים (בצק במילוי מלוח או מתוק), מבורקס ועד אמפנדס, שנהוג להגיש לפני או לצד הארוחה, במטבחים שונים ברחבי העולם  או חיתוכי הירקות שמגישים בצירוף מטבלים שונים. זאת הצורה המוכרת לנו ביותר, אך רק כתוספות לארוחה העיקרית. הפינגר פוד לעומת זאת משנה את התפיסה שלנו על המתאבנים ושם אותם במרכז הארוחה, במנות קטנות אך בריבוי טעמים גדול.

יתרונות ללא סוף

צורת הגשה זאת מאתגרת ללא ספק את תפיסת האירוח הישראלי שגורסת שיש להאביס את קיבתנו, על מנת לחוש שבעים. פינגר פוד הוא גם חלק מטרנד הבריאות הכלל עולמי ומהתגברות המודעות למזון שאנו צורכים, ותורם לו שלל יתרונות משלו. ראשית, השליטה בכמויות האוכל הנצרכות. בצורת צריכה זו נקנית השביעות לצד ההנאה מבלי להתפשר על האיכות. נוסף על כך, צורת הגשה זו מסתדרת טוב יותר עם אוכל בריא. צורת הבישול וההכנה של מנות קטנות מבטיחה שימוש במרכיבים שלא תמיד אפשר להכניס למנות המלאות. ירקות ופירות למשל הם מרכיבים מושלמים ומתאימים עד מאוד למנות קטנות. הגשה זאת גם שומרת בצורה הטובה ביותר כל הערכים התזונתיים במזון.

תפריט מגוון בהרבה

כאשר לא נצמדים לתפריט המוגבל במספר המנות המוגשות, האפשרויות הן בלתי מוגבלות. תפריט כזה, מלבד העובדה שהוא חגיגה לחך, הוא גם נוסך עליצות והרפתקנות כחלק מהארוחה. למי שאורחיו נבדלים מאוד זה מזה בטעמם, זאת צורת הגשה מושלמת ופתרון יצירתי, שהופך חיסרון ליתרון. תפריט פינגר פוד מבטיח שפע סגנונות וטעמים, מלבד היצירתיות והאסתטיקה המרהיבות. ההגשה היפה והמעוצבת של המנות היא אמנות בפני עצמה, מה שמבטיח חוויה לעין והתפעלות מצד האורחים. מובטח תפריט מרשים שכל אחד ימצא בו את מה שהוא אוהב וגם הזדמנות להתנסות בדבר חדש. ולמארחים מובטח שאת הארוחה הזו אורחיהם לא ימהרו לשכוח, ושכולם יצאו ממנה שבעים ומרוצים.

רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו 072-2237705
נשמח להתאים עבורכם את התפריט המושלם בהתאם לסוג האירוע ולהעדפותיכם האישיות.

Signup