פסח במשרד – מגשי אירוח להרמת כוסית

למה אוכלים מנות חלביות בשבועות?

חג השבועות הוא חג בעל שפע של משמעויות היסטוריות, מקראיות, וערכיות. הוא אחד משלושת הרגלים בהם בעבר היו היהודים עולים לירושלים לבקש בבית המקדש, והוא מסמל את סוף תקופת הקציר ושפע השיבולים והקמח. בתקופה המודרנית, חג השבועות הוא החג של מאכלי הגבינה הלבנים, וזה הזמן לארח עם מגשי אירוח חלביים מפנקים מבית מונייר. למה דווקא מגשי אירוח חלביים? לפניכם.

על המשמעויות של חג השבועות

חג השבועות, המכונה גם חג הקציר וגם יום הביכורים, מציין את סוף תקופת הקציר ואת התקופה שבה פירות הקיץ על העצים מבכירים וניתן להתחיל ולקטוף אותם. כאמור, חג השבועות הוא גם אחד משלושת הרגלים, הוא גם מסמל את סוף ספירת העומר, ועל פי התורה, התורה התקבלה על ידי משה בהר סיני במהלך חג השבועות. חג השבועות מזוהה במיוחד עם מגילת רות, שהייתה סבתו של דוד המלך, אשר על פי האמונה נולד וגם נפטר בחג זה.

אז, למה דווקא מאכלי חלב בשבועות?

חג השבועות נחגג, ללא ספק, בסימן מאכלי החלב. מקובל לשלוח את הילדים לגן עם “טנא” שופע במאכלי חלב, כולל שוקו, מעדנים, מאפים חלביים, ועוד. בגזרת הבוגרים יותר, ארוחות חלביות הכוללות פינוקים, פינגר פוד, מאפים, עוגות גבינה אפויות וכאלה שאינן אפויות, ופינוקי חלב מתוקים נוספים, הם הדרך לחגוג את חג השבועות. הסיבה לבחירה במאכלי חלב בשבועות אינה ברורה לאשורה, אולם פרשנים מעלים את הסברה כי הבחירה במאכלי חלב בחג השבועות נובעת בעיקר מזה שבחג השבועות ניתנה התורה לעם ישראל על ידי משה בהר סיני, כולל הציווי שלא לערבב בשר וחלב. על פי האמונה, לאחר קבלת התורה לא היה זמן לבני ישראל להכשיר את כלי האוכל לשם קיום מצוות הפרדת בשר מחלב, ועל כן הם אכלו מיד לאחר מתן תורה, מאכלי חלב בלבד.

חג שבועות בלבן

גם מי שפחות מתחבר להיבטים הדתיים והמסורתיים של חג השבועות, נהנה לחגוג את החג המיוחד הזה, שהוא כולו לבן. זה בהחלט הזמן להזמין את המשפחה והחברים, להתפנק במגשי אירוח כשר וחלבי או בקייטרינג לאירועים שמתאים במיוחד לחג השבועות, עם פשטידות גבינה וירקות, עוגות ביס של גבינה נהדרת, כריכונים זעירים בלחמים מיוחדים עם שפע גבינות איכות בחגיגת טעמים שופעת, ועוד – מונייר מציעה שפע של מגשי אירוח חלבי, מגשי אירוח כשר ושירותי קייטרינג לאירועים. אם גם עבורכם חג השבועות הוא חג שכיף לציין אותו, אם חג השבועות השנה נחגג בתאריך מיוחד עבורכם או חופף לאירוע נוסף – אנחנו מזמינים אתכם להתפנק במגשי האירוח ושירותי הקייטרינג שלנו המותאמים במיוחד לחג ומציעים שפע של פינוקים חלביים לפי מיטב המסורת בישראל.

רוצים להתייעץ? התקשרו עכשיו 072-2237705
נשמח להתאים עבורכם את התפריט המושלם בהתאם לסוג האירוע ולהעדפותיכם האישיות.

Signup