המכות הגדולות של כל מארח

המכות הגדולות של כל מארח

אם אתם אלה שמארחים השנה את החג – ברכותינו. מעבר לערב סוער במיוחד, צפויים לכם לפחות יומיים שלושה של הכנות קדחתניות. אז על משקל עשרת המכות של פסח, אספנו עבורכם את “המכות הגדולות” של כל מארח – מתוך ההנחה כי השיחה בעניין, תאפשר להתכונן כהלכה ולמנוע תקלות בלתי צפויות.

#1 – יותר מדי אוכל, פחות מדי אוכל, לא האוכל הנכון

יש משפחות, שמוכנות “לסבול” את האירועים ההמוניים הללו, רק בשל הסעודה הטובה המובטחת לצידן, ובאירועים המשפחתיים הישראליים – אין ספק כי התפריט שיוגש בארוחה מהווה משתנה חשוב בהצלחת הערב. הטיפים שלנו בעניין זה הם לתכנן את התפריט בשימת לב, לברר מבעוד מועד בעניין “בקשות מיוחדות” (טבעונים, כשרות, וכדומה), וטיפ אחרון – מוטב יותר מידי על פני פחות מידי, קחו את זה בחשבון, כשאתם עורכים את הקניות לחג…

#2 – סבא חייב לשבת בצד שמאל של הדודה אבל הוא לא יכול לשבת בצד ימין של הגיסה

זוכרים את שאלות ההיגיון הללו מההכנה למבחן הפסיכומטרי? ובכן, באירועים מרובי משתתפים, לא פעם סידורי ההושבה נדרשים לתשומת לב מיוחדת. הילדים הצעירים חייבים לשבת ליד מבוגר שיעזור להם, יש כאלה שלא מעוניינים לשבת זה לצד זה, וסידורי ההושבה הופכים לעיתים חידה מתמטית מורכבת. פתרונות אפשריים: פצלו את שולחן החג לשני שולחנות נפרדים (למשל – שולחן לצעירים ושולחן למבוגרים, או כל חלוקה לא מעליבה אחרת), או – באין סידור הושבה מוצלח שפענחתם, אפשרו לאורחים שלכם לבחור לבד את מקומותיהם, ותגלו שהעניין נפתר מעצמו.

#3 – הבית נקי מידי, מלוכלך מידי, גדול מידי, מאוורר מידי

גם מרחב האירוח עשוי לעורר תהיות – בדרך כלל יותר בקרב המארחים מאשר בקרב האורחים. המזל הוא שחג הפסח חל בעונת האביב בה מזג האוויר בדרך כלל ידידותי ואין צורך להסכים על רמת המיזוג חימום / אוורור. המלצתנו: לדאוג לחלונות פתוחים שיאפשרו אוורור נאות של מרחב האירוח, לסגור ואף לנעול חדרים אליהם אתם לא מעוניינים שהאורחים ייכנסו. בחדרים הנעולים – החביאו אלמנטים שאינכם מעוניינים שיפלו לידיים “עוינות”.

#4 – המארחת עייפה מידי

ולאחר כל הסידורים, הבישולים, הארגונים וההכנות – כל אירוע יוצא מושלם אולם בעלת הבית מותשת… על מנת לאפשר גם לכם, המארחים, ליהנות מאירוע ליל הסדר עליו טרחתם במשך ימים רבים, ההמלצה שלנו תהיה להאציל סמכויות. אפשרו לאורחים להביא איתם סלטים, בקבוקי יין או שתייה קלה, או להגיע קודם ולעזור. הפעילו את שאר בני המשפחה – והטיפ שנמצא היעיל ביותר – אפשרו לעצמכם להזמין קייטרינג כשר – מגשי אירוח מוכנים, כשרים לפסח, מרהיבים לעין וערבים לחיך, שיפטרו אתכם מחלק מההכנות ויאפשרו אירוח שקורה כמעט מעצמו, בטעמים שכולם יזכרו, ובעירנות נינוחה ושמחה שלכם, בליל הסדר בו אתם מארחים את בני המשפחה.

רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ונשמח להתאים עבורכם את התפריט המושלם בהתאם לסוג האירוע ולהעדפותיכם האישיות.

Signup